Македонија
14. October 2018 - 11:37

Куманово: Изгубиле контрола над возилото и удриле во дрвја и заштитна ограда

Синоќа во 00.50 часот на улица „120“ во Куманово, патничко возило „Опел Корса“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.И.(24) од Куманово удрило во дрвја и заштитна ограда, по што запрело. По незгодата, со возило на Итна медицинска помош, М.И. и сопатничката С.П.(20) од Куманово биле пренесени во Медицински центар Куманово. Кај М.И. биле констатирани тешки телесни повреди, додека С.П. се здобила со телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.