Македонија
19. October 2019 - 21:18

Кумановец ја нападал сопругата со остар предмет, полицијата интервенирала

Вчера вечер во 18.45 часот во Куманово бил лишен од слобода С.Т.(45) од с.Речица, кумановско, затоа што со остар предмет на плоштад „Маршал Тито“ ја нападнал сопругата Л.Т.(43) од с.Речица, кумановско, со која не живееле заедно и претходно имале расправии, но по интервенција на полициски службеник бил спречен во намерата.

С.Т. и претходно ја нападнал Л.Т. во домот.

По целосно документирање на случајот, против С.Т. ќе следува соодветен поднесок.