Балкан
17. December 2016 - 17:03

Крвав терористички напад во Турција, десетина загинати, педесетина ранети

Крвав тероистички напад во Турција, десетина загинати, педесетина ранети.

Пет недели пред да си замине од Белата куќа, Обама му се закани на Путин дека ќе се одмазди за сајбер нападите кои според него влијалеле врз американските избори.