Спорт плус
22. October 2017 - 16:52

Кружната трка во Скопје прекината поради тежок инцидент

На улиците на Скопје денеска по пауза од 7 години се возеше кружна трка која за жал беше прекината на 13 круга до крајот кога возачот од Србија Урош Бркиќ со возилото Хонда излета од патеката и буквално го покоси легендарниот македонски автомобилист Александар Димушевски кој како организатор ја следеше трката крај патеката.
Димушевски со тешки повреди е пренесен во болница.

www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=zXDOjY_sF5Q