Македонија
14. May 2016 - 14:24

Кривична за струмичанец кој одгледувал канабис

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.Т. (36) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. 

На 16 ноември лани полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот при што биле пронајдени 336,6 грама марихуана, 1,29 килограми мешавина на тутун и марихуана, 9,14 килограми. семенски материјал од родот канабис и гранки од стебла, како и пет стебла кои припаѓаат на растението канабис.