Македонија
21. January 2021 - 16:24

Кривична за 30-годишен дилер од Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава  против  Р.С.(30) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 08.04.2019 во Куманово, полициски службеници при вршење на мотопатролна дејност  го забележале пријавениот како се движи по улицата, при што истиот се дал во бегство, откако бил лишен од слобода, при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.