Свет
11. January 2017 - 11:14

Кремљ: Немаме компромитирачки информации за Трамп

Москва денеска соопшти дека нема компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ниту за неговата ривалка Хилари Клинтон.

– Кремљ нема компромитирачки информации за Трамп, изјави Дмитриј Песков, портпарол на Кремљ. Тоа е тотално блефирање, апсолутно фабрикување, целосна бесмислца, изјави Песков.

Тој додаде дека цел на таквите обвувања е да се нанесе што поголема штета на американско-руските односи.