Македонија
16. April 2016 - 12:47

Кражба во Скопје

Златен накит, накит „Сваровски“ и 50 евра се украдени вчера од стан во Скопје на улицата „Багдадска“, соопшти полицијата.

Кражбата ја сторило засега непознато лице кое со употреба на подесен алат насилно ја отворил влезната врата од станот сопственост на З.И.(79) по што го напуштил местото на настанот, стекнувајќи противправна имотна корист од 100.000 денари.

Се преземаат мерки за негово пронаоѓање и расчистување на случајот.