Живот
7. May 2018 - 18:33

Кралицата ги иселува Меган Маркл и принцот Хари од палатата: Глумицата бесна поради одлуката!?

Многумина претпоставуваат дека на идната војвотка Меган, навикната на живот во топлите краишта на Америка каде температурата ретко паѓа под 20. степени, животот на село тешко ќе и падне…
-Тоа е хорор од црвени тули, изгледа несреќно и грдо. Собите се малечки, а ходниците чудни и искривени. Таа куќа е голема спротивност на палатата говорела починатата кралица Викторија за сегашниот дом на принцот Хари и Меган Маркле, пишува Daily Mai
 
Хари (33) и Меган (36) моментално живеат во Нотингем Котиџ на имотот на Кенсингтонската палата, во која до неодамна живееле и’ принцот Вилијам (35) и војвотката Кејт Мидлтон (36).
Но, има можност после венчавката да се преселат на село во реонот Норфолк каде кралското семејство го поседува имотот Јорк Котиџ, со што Меган, наводно, и не била баш воодушевена.
 
Токму како и неговиот брат Вилијам, и Хари одлучил дека палатата на нивниот татко Чарлс (69) во Глочестершир не е добро место за почеток на брачен живот. Сака нов „свеж почеток“ без спомени од детството, особено оние врзани за прераната смрт на неговата мајка, принцезата Дијана.
Последните денови во јавноста се нагаѓа дали бившата глумица, навикната на раскош, на крајот ќе биде присилена да живеее во „тмурната вила на село“ или во „грда неугледна колиба во предградието на Лондон“, како што пишуват англиските медиуми.