Македонија
11. January 2019 - 10:54

Краделе кај ќе стигнат - уапсени три Бугарки

Три Бугарки биле уапсени од страна на гостиварската полиција поради кражба. Според информациите на МВР, вчера  во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во Полициската станица Гостивар приведени се Н.Н.М.(49), М.Г.М.(47)  и К.Д.Г.(39), сите од Република Бугарија.