Македонија
10. December 2017 - 14:59

Крадец од куќа во Струга одзел пари, злато и бела техника

Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Т.Н. (28) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Како што информира денеска МВР, Т.Н. кривичното дело го сторил на 10-ти минатиот месец во Струга кога со подесен предмет насилно го отворил прозорецот од куќа, влегол и одзел пари во разна валута, злато, телевизор, разновидна облека, еден мобилен телефон, ДВД, звучници и други поситни предмети.

Со извршувањето на кривичното дело, пријавениот се стекнал со противправна имотна корист од 120.000 денари