Македонија
19. February 2020 - 10:38

Косовски државјанин баран од Интерпол уапсен на „Долно Блаце“

Вчера во 10.50 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен Г.Б.(27) од Косово, затоа што при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „апси“, по барање на Интерпол од Германија. Тој бил предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.