Македонија
11. January 2019 - 10:52

Косовец уапсен на Блаце

Апсење на граничниот премин Долно Блаце. Како што стои во билтенот на МВР, вчера  во 15.10 часот на Граничен премин Долно Блаце од слобода бил лишен А.С.(26) од Косово врз основа на меѓународна потерница. Во 17.45 часот лицето е предадено на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка за понатамошна постапка.