Фудбал
15. јуни 2016 - 10:08

Koпа Америка: Чиле и Аргентина во 1/4 финалето

Селекциите на Чиле и Аргентина со убедливи победи се пласираа во следната фаза на Копа Америка. 

Бранителот на трофејот Чиле ја совлада Панама со 4-2 додека Аргентина беше убедлива со 3-0 против Боливија иако Меси седеше на клупата. 
Во четвртфиналето ќе играат:
Аргентина -Венецуела
Чиле-Мексико
САД-Еквадор
Перу-Колумбија
https://

https://