Loading Video...
Фудбал
19. јуни 2019 - 16:16

Копа Америка: Бразил освои само под против Венецуела

Домаќинот на „Копа Америка“, Бразил освои само еден бод во дуелот од 2.коло против аутсајдерот Венецуела. 
 
Иако „Катриоките“ на овој меч постигнаа три гола, сепак, натпреварот заврши без голови 0:0.
 
Два од трите гола беа поништени откако главниот судија на овој меч ја искористи ВАР-технологијата, која пресуди дека и на почетокот на вториот дел не постоел прекршок за пенал за Бразилците. 
 
Голот пак на Фирмино во 38.минута беше поништен поради претходно направен фаул.
 
Во првиот меч од оваа рунда во А групата Перу славеше над Боливија со 3:1 
 
Ноќеска на програмата се дуелите од 2.коло во Б групата во кој Колумбија се среќава со катар в(23:30 часот), додека Аргентина ќе мора да го надополни загубеното од средбата со Колумбија во дуелот со Парагвај кој ќе започне во 2 часот и 30 минути по полноќ.