Македонија
24. јуни 2021 - 18:31

Контролори на ЈСП нападнати со тврд предмет

Физички нападнати контролори на ЈСП-Скопје.

- На 23.06.2021 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, во автобус на ЈСП, додека Ф.Б.(37) и неговиот колега Х.М.(35), двајцата од Скопје, вршеле контрола на возните билети, биле физички нападнати од три лица, при што бил употребен и тврд предмет, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.