Џет-Сет
27. February 2017 - 9:27

Конечно доби Оскар, после 21 номинација

Најголемата губитничка серија во историјата на Оскарите - штотуку заврши, откако по 21 номинација, конечно го зеде Оскарот Кевин  О'Конел за звук миксер  за „Hacksaw Ridge.“

Првата номинација за оскар О`Конел ја доби во 1984 година за „Време на нежност“, а беше номиниран и за Топ Ган, Неколку добри луѓе и „Опасен лет“. Последен пат беше номиниран во 2008 година за Трансформерси.