Македонија
7. March 2018 - 18:19

Коловозите влажни, се препорачува внимателно возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, по наместа влажни коловози. 

Како што информира ЈП „Македонија пат“, на одредени патни правци кои минуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

„Македонија пат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.