Живот
28. October 2017 - 20:53

Колку пати во животот ќе доживеете вистинска љубов: Овие три знака само еднаш

Овен
Иако е скептичен кога е љубовта во прашање, Овенот може да сака три пати во животот. Тој поранешните партнери повеќе не ги смета и од радозналост пронаоѓа нова љубов. 
 
Бик
 
Бик спаѓа во групата знаци кои само еднаш можат да сакаат. Тие сакаат силно и искрено, тие се спремни со партнерот да го минат целиот свој живот. 
 
Близнаци
 
Близнаците најчесто имаат три љубови во животот. Припадниците на овој знак можат да бидат цел живот во потрага по љубов, без оглед на нивната моментална емотивна состојба.  
Тие секој пат мислат дека ја пронашле својата втора половина, а најчесто љубовта им доаѓа три пати. 
 
Рак 
раковите најчесто два пати се вљубувааат во животот. Ако се разочарале во својата прва љубов, тие долго ќе им треба за да ја пронајдат втората нова љубов. 
 
Лав
 
Лавовите постојано сакаат и многу се посветени на секоја нова љубов која ќе се појави во  нивниот живот. Тие обожаваат да освојуваат и никогаш немаат страв поради искушенија која настапуваат во врската.  Не се плашат ни од неверство или од повредување на партнерот. 
 
Девица
 
Со оглед дека се многу сомнителни и скептични кога е во прашање љубовта, Девиците можат да сакаат само два пати во животот. Тие тешко дозволуваат личноста да го окупира нивниот свет, а веруваат во искрена љубов и не дозволуваат секој да пријде до нивното срце. 
 
Вага
 
Баш како и Лавот, Вагите навистина можат да го сакаат секој нов партнер. Дури и кога доживуваат порази и кога нивното срце е полно со тага, припадниците на овој знак можат многу лесно да запловат во нова љубов и повторно да доживеат емотивна исполнетост. 
 
Шкорпија
 
Шкорпиите се познати по многу врски и авантури од страст, но навистина сакаат само еднаш. Во тој случај, односот го доживуваат многу повеќе од физичкиот. 
 
Јарец
 
Поради фактот дека тешко ги искажуваат своите чувства, Јарецот тешко го пронаожа совршениот партнер, а сакаат само два пати во животот. Поради силината на личноста, обично се тие кои се одлучуваат на разделби. 
 
Водолија
 
Припадниците на овој знак имаат три љубови во животот со која ги изневеруваат своите партнери. обично станува збор за барање на совршен партнер кои претставува комбинација од најдобар пријател и искусен љубовник. 
 
Риби
 
Рибите можат вистински да сакаат само една личност за цел живот. 
Во моментот кога ќе почуствувате дека сте ја сретнале сродната душа, овие знаци фрлаат јадица и не пуштаат.