Македонија
14. November 2017 - 13:04

Кобна берба на јаболка за скопјанец, паднал од дрво и починал

Ноќеска во 00,45 часот било пријавено дека во Ургентниот центар-Скопје, во КАРИЛ на 13.11.2017 година околу 15,00 часот бил донесен К.М.(87) од Скопје, кој се здобил со повреди од пад од дрво (берејќи јаболки), по што починал.
 
По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.