Кошарка
8. February 2019 - 11:20

„Клиперси“ го отпуштија Теодосиќ

Еден од најдобрите европски кошаркари Милош Теодосиќ е отпуштен од екипата на ЛА Клиперс соопштуваат американките медиуми.
Српскиот кошаркар кој од 2017 влезе во НБА лигата не успеа да се наметне со своите игри и последниот меч го одигра пред месец и половина.
Се шпекулира дека Теодосиќ ќе се врати во Европа и тоа во дресот на Ефес Пилсен.