Џет-Сет
17. July 2017 - 9:42

Ќерката на Босанац бесна - Веста за „смртта" на нејзиниот татко ги потресе сите во Гранд

Веста дека Драган Стојковиќ Босанац починал вчера со брзина на светлината се рашири на Интернет. Веста е секако лажна и пласирана преку лажен профил на пејачот Армин Дедиќ. 
 
Информацијата веднаш почнала да се шири на Интернет, а тоа ја разбесне ќерката на Босанац која веднаш ја демантираше веста.
 
Потоа и пејачот се обрати до јавноста велејќи дека веста била објавена на лажен профил и дека не знае кој го направил тоа.