Loading Video...
Свет
25. December 2018 - 23:35

Кина- маж со украден автобус удрил во автомобили и убил 5 луѓе

Најмалку 5 лица загинаа  а над 20 се повредени  утрово  кога автобус  влета  меѓу автомобили и мотоцикли на прометна улица во кинексиот град Лонџан. Инцидентот се случил кога маж заканувајки се со нож украл автобус и потоа со возлито намерно удрил во повеке автомобили и мотоцикли. Напаѓачот е уапсен а причината за неговата постапка засега не е позната.