Џет-Сет
25. April 2016 - 13:01

Кејт Мидитон објави шокантна вест, повторно е бремена, но овој пат со...

Кралицата Елизабета Втора го доби најубавиот роденденски подарок кој може да го посака - веста дека наскоро ќе добие не еден, туку два „нови“ правнуци! Помалку од една година откако ја роди принцезата Шарлот, Кејт Миделтон е бремена и носи близнаци, пишува магазинот Life & Style.

- Кејт и Вилијам беа шокирани кога дознаа, вели извор близок на кралското семејство.

- На почетокот не можеа да зборуваат само се смееја и истовремено плачеа, раскажува изворот.

Кејт и Вилијам ќе имаат полни раце работа кога ќе дојде приновата, особено со оглед на тоа што принцот Џорџ има две години, а малата Шарлот 11 масеци пишува магазинот.

Никој од од кралското семејство сеуште се нема огласено во врска со овие наводи.