Македонија
10. March 2019 - 18:49

Кавадарчанка силувана од поранешниот сопруг

Вчера во 09,00 часот во Полициската станица Кавадарци, 29-годишна жена од Кавадарци пријавила дека истиот ден околу 05 часот кога се враќала во својот дом ја пресретнал нејзиниот поранешен сопруг (32 години) од Кавадарци кој извршил обљуба врз неа. 

Сторителот е приведен во полициска станица и известен е јавен обвинител од ОЈО-Велес.

Се работи на целосно расчистување на случајот.