Македонија
10. November 2020 - 12:58

Кавадарчанка пријавила насилство од сопругот, мажот е уапсен

Синоќа во 22.35 часот во Полициската станица-Кавадарци, 50-годишна кавадарчанка пријавила дека околу 22.30 часот во семејната куќа  била  физички нападната од нејзиниот сопруг, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Лицето било лишено од слобода, а по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.