Џет-Сет
7. September 2018 - 18:34

Каролина ќе биде кума: Се мажи Ана Шутиноска

Водителката и новинар од „Антена 5“ радио Ана Шутиноска, во сабота ќе се мажи за стоматологот Гордан Лазаревски, пренесува „Женски магазин.“

Свадбата, вели Ана ќе биде интимна забава за најблиските пријатели и родинини, а поп-ѕвездата Каролина Гочева и нејзиниот сопруг Михаил Корубин ќе им бидат кумови.

Таа и Гордан се заедно една година, а се свршија во јануари кога Гордан ја побара за жена на семеен ручек.