Македонија
17. January 2016 - 23:48

Камион заглави кај Свети Николе, сообраќајот во прекин

Вечерва од  21,30 часот, на регионалниот пат Свети Николе-Куманово, кај с.Павлешенци, поради заглавено товарно моторно возило на патот, сообраќајот е во прекин  во двата правци, соопшти АМСМ.