Македонија
27. October 2018 - 17:50

Камион излетал од пат, починало едно лице Скопје

Т. Г. (50) од селото Битово кај Македонски Брод го загуби животот во сообрќајна незгода што се случи денеска во 13:40 часот. Како што соопшти МВР, Т.Г. бил сопатник во товарно моторно возило „ТАМ“ кое излетало од патот од село Брезница кон Македонски Брод. Со „ТАМ“-от управувал Б. Н. (39).