Бизарно но вистинито
28. October 2015 - 19:57

Камион експлодира среде тунел

Камион тежок 3.5 тони кој превезувал запалив разредувач за боја удри во ѕидот од тунелот, а потоа експлодира.

Оваа несреќа се случила во Јужна Кореја, за среќа никој не го изгуби животот, повредени се 21 лице, а дури 11 возила биле опожарени. 

Возачот одеднаш изгубил контрола над возилото, се занел на десната страна и почнале да се појавуваат искри, потоа веднаш возилото се запалило. 

Погледнете го видеото.