Loading Video...
Свет
11. November 2018 - 19:02

Калифорнија немоќна пред пожарите, 25 мртви и уништени илајдници објкети и куќи

Расте бројот на загинати во големите  шумски пожари   што  веке неколку дена беснеат во северна и јужна Калифорнија. Според последните информации најмалку 25 лица загинале, од кои 19 во и околу градот Парадајс.  Пламените јазици голтаат се прес себе. Уништени се илјадници куќи  и објекти.  Во елитно крајбрежно место Малибу изгореа 150 ликсузни куќи на познати холивудски  ѕвезди.Силниот ветер им ја отженува рабоатат на пожарниакрите во борбата со справувањето со пожарите.