Живот
9. August 2017 - 19:26

Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер

Вчерашната гала вечера по повод Супер Купот на УЕФА изгледаше навистина филмски и отмено. Во врвната услуга и деликатесни јадења уживаа фудбалерите на Манчестер Јунајтед и на Реал Мадрид, првите луѓе на УЕФА, како и други познати лица од спортскиот и политичкиот живот во Македонија.

Честа да бидат домаќини на оваа гала вечера припадна на искусниот тим на реномираниот ресторан „Воденица-Мулино“.

Браво Воденица!