Loading Video...
Фудбал
26. September 2021 - 18:21

Јувентус подобар од Сампдорија со 3-2

Екипата на Јувентус ја запиша сано втората победа во новата сезона на Серија А. 
 
„Старата дама“ славеше со 3:2 против Сампдорија во меч од шетото коло. 
 
Стрелци на головците за Јувентус беа Дибала во 10-тата, Бонучи од пенал во 43-тата и Локатели во 57-минута, откако Екдал во финишот на првиот дел (45-2) намали на 2:1, а Кандрева во 83.минута ги постави конечните 3:2. 
 
Со по две победи, нерешени средби и исто толку порази Јувентуис во моментот е на дури 9-тото место на табелата со 8 освоени бодови или седум помалку од лидерот Наполи.