Фудбал
22. January 2022 - 8:26

Јувентус и нуди на Фиорентина 35 милиони евра и Кулушевски за Влаховиќ

Јувентус е заинтересиран за потписот на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ.  

Торинскиот клуб нуди 35 милиони евра за 21-годишниот Србин и играч од средниот ред Дејан Кулушевски, пренесува „Sport Mediaset“. Во моментов не се знае дали оваа понуда ќе и одговара на Фиорентина. Претходно беше објавено дека Арсенал е подготвен да плати 68 милиони евра за Влаховиќ и да му даде договор на играчот „тежок“ 18 милиони годишно.