Loading Video...
Фудбал
11. March 2018 - 17:54

Јуве се врати на врвот во Серија А

Актуелниот италијански првак, Јувентус се врати на врвот во Серија А откако го совлада Удинезе со 2-0 со двата гола на Дибала. 

По 28 рунди ова е 23-та победа на старата дама која сега има два бода повеќе од второпласираниот тим на Наполи со кого е во голема трка за шампионскиот трофеј.