Фудбал
4. May 2017 - 18:06

Јунајтед нуди 75 милиони евра за Белоти како замена за Ибрахимовиќ

 
 
 
Манчестер Јунајтед е подготвен да му понуди на Торино 75 милиони евра за напаѓачот Андре Белоти, кој би бил замена за Златан Ибрахимовиќ.
 
Според Дејли мејл, Јунајтед преку посредник го известил италијанскиот прволигаш за интересот за фудбалерот кој постигна 25 голови оваа сезона во Серија А.
 
Торино одреди сума од 100 милиони евра за 23-годишниот фудбалер. Белоти лани потпиша договор до 2021 година.
 
Освен Јунајтед, за Белоти е заинтересиран и Челзи.