Loading Video...
Тенис
17. November 2017 - 18:27

Јотовски елиминиран во четвртфинелето во Анталија

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски не успеа да се пласира во полуфиналето на Фјучеср турнирот во Анталија. 
 
Јотовски е елиминиран во четвртфиналната рунда од Лоран Рошет од Франција со 0-2 во сетови. 
 
Во првиот сет, кој го доби Рошет со 7-6, Јотовски не искористи пет сет топки, па противникот го доби тај-брејкот со 7-5 на поени. 
 
Во вториот се играше израмнето седмиот сет кога Французинот од направи првиот од двата брејка, па сетот го доби со 6-3.