Македонија
15. October 2020 - 8:43

Јохан Тарчуловски позитивен на КОВИД-19

Јохан Тарчуловски на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на корона вирусот.

-Зарем некое зло ќе ме одмине. Нема шанса, ПОЗИТИВЕН сум на тестот за Ковид. Немам никакви проблеми се надевам ќе остане така и до крај. Да сте живи и здрави се гледаме после карантинот, напиша Тарчуловски на Фејсбук.