Џет-Сет
22. May 2017 - 18:41

Јелена Карлеуша се огласи по „скандалот“

Турските медиуми на големо пишуваат за фотографиите од Душко Тошиќ на вечерна журка со мистериозна бринета.

Репрезентативецот на Србија, кој игра за Бешикташ, бил виден како излегува од ноќен клуб со убавица, со која седнал во автомобил и заминал во непознат правец.

Наводно таа вечер слевел победа во првенството со колегите од клубот и ја забележал и ја поканил да му се придружи во сепарето. Од клубот излегле во 5 часот наутро.

Нивните заеднички фотографии осамнаа на турските насловни страници и поттикнаа гласини дека Душко ја изневерува сопругата, пејачката Јелена карлеуша, која закрепнува до операција.

Карлеуша за сето ова се јави на Твитер.

„Драги турски медиуми, оваа жена му е свршеница на колега на Душко, сите беа заедно вечерта. Ова што го правите не е фер“, напиша таа.