Фудбал
18. October 2017 - 19:29

Јаневски: Вардар е подготвен за освојување на првите бодови во Европа

Македонскиот фудбалски првак Вардар утре од 19 часот го игра третиот натпревар од Л групата од Лига Европа – во Скопје гостува членот на шпанска Ла Лига – Реал Сосиедад.

Во таборот на „црвено-црните“ се подготвени за новиот предизвик