Свет
29. January 2017 - 10:59

Јамен: При операцијата „Апачи“ убиени се 40 лица

Триесет наводни членови на Ал Каеда, седум жени и три деца се убиени денеска при првата американска акција во Јемен, по стапувањето на должност на претседателот на САД Доналд Трамп. 

Операцијата со дронови и хеликоптери „Апачи“ е изведена рано изутрина во провинцијата Бајда.