Фудбал
24. December 2017 - 19:37

Јаховиќ постигна гол против Галатасарај

Поранешниот македонски репрезентативец Адис Јаховиќ  постигна нов погодок во турскиот шампионат во дресот на Ѓозтепе. 

На гостувањето во Истанбул  Јаховиќ ги доведе гостите во водство од 1-0 со гол од пенал но во продолжението Галатасарај успеа да се консолидира и да направи пресврт за победа од 3-1. 
Ова беше 14-ти погодок на македонецот во тимот на Измир во туркиот шампионат. 
https://