Здравје
15. November 2016 - 15:40

Јадете го овој оброк за вечера три дена по ред и ќе бидете воодушевени од резултатите

Oдличен рецепт со кој ќе се ревитализира вашето тело. Овој оброк чисти фекални маснотии во цревата и на тој начин ја намалува тежината, а исто така ја регулира киселоста во желудникот.

Главните состојки се се’популарни "Витаминска салата" која го збогатува организмот со витамини и минерали, влакна и пектин. Храна која ви треба и е лесно достапна и евтина.

СОСТОЈКИ

зелка

цвекло

морков

сок од лимон 

маслиново масло

ПОДГОТОВКА

Рендате зелка, цвекло и морков во сооднос 3: 1: 1. Потоа додадете зачин по свој вкус (магдонос, целер ...). Измешајте го зеленчукот со цел да се ослободи сокот. А потоа додадете малку сок од лимон.

На крајот на ставете маслиново масло или друго масло по ваш избор. Салатата, не ја солете. Тоа е тоа! Вашиот оброк е подготвен, јадете ја оваа салата за вечера три дена и ќе видите први резултати кои ќе ве одушеват.