Македонија
11. January 2017 - 13:16

Ја однел во непознат правец, гостиварец ја грабнал 7-годишната ќерка од училиште

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против Д.П. (44) во Гостивар поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “одземање на малолетник“.

На 21.ноември минатата година околу 11,30 часот во училиштето во село Долна Бањица, пријавениот без дозвола на мајката со која се разведени, а истата со решение имала старателство врз нивната седумгодишна ќерка, насилно го извадил девојчето од училницата и заминале во непознат правец.

Тој потоа одбивал детето да биде вратено на неговата мајка.