Македонија
3. October 2020 - 17:15

Извршена обљуба врз Германка во Велес

На 02.10. во 11.00 часот во СВР Велес, 37 годишна жена од Р.Германија пријавила дека на 29.09.2020 во хотел Е.Ф. од с.Мелница, велешко извршил обљуба врз неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.