Ракомет
11. May 2022 - 10:49

Извлечена жрепката за завршниот турнир од женската ракометна ЛШ

Во „МВМ Арена“, ќе се сретнат Ѓер и Есбјерг, додека, Мец ќе се соочи со европскиот првак Кристијансанд.

Натпреварите од полуфиналето ќе се играат на 4 јуни, а финалниот натпревар и натпреварот за трето место се закажани за 5 јуни.