Свет
15. May 2018 - 17:48

Извади пиштол среде бел ден и тргна да ограбува жени на улица - тоа му беше најголемата грешка

Ова е моментот кога човек со пиштол се обидува да ограби група жени кои со своите мали деца чекале пред училиштето во Сао Паоло во Бразил. Ова сцена ја уловиле безбедносните камери пред приватното училишѕе околу 8 часот наутро. 
 
Во видото се прикжува како 21-годишно момче  вади пишол среде бел ден и се обидува да ограби група мајки. Меѓутоа, по само неколку секунди, една жена од торба извади пиштол и го погоди момчето. 
Станува збор за 42-годишната воена полицајка Катиа де Силва Састри, која поради својот храбар потег е одлукувана од страна на гувернерот на Сао Паоло. 
 
Погледнете во видеото...