Здравје
4. November 2015 - 12:57

Измешајте ги овие три состојки и вирусите оваа зима нема да ви можат ништо!

Почнавте да кивате? А кивавицата трае веќе неколку недели, кикако да ја пребродите? Не се секирајте имаме решение!
 
Сзоната на вируси стигна и се заканува дека ќе остане подолго. тоа што вие можете да направите е да го зајакнете својот имунитет што подразбира редовно спиење, квалитетна исхрана која вклучува многу свежо овошје и зеленчук, интегрални житарки и секако многу вода.
 
Сепак и покрај тоа, ви препорачуваме да го пробате овој природен елексир кој претставува вистинска витамниска бомба за организмот.
 
Потребни состојки:
 
- 6 портокали
- 1/4 црвена зелка
- 1 свежо цвекло
- 2 чаши вода
 
Едноставно направите сок во соковникот од наведените состојки, добиениот елексир испијте го од сабајле на празен стомак.