Македонија
15. May 2019 - 11:10

Изгубил контрола и излетал од патот - тешко повреден Кичевцанец

На магистралниот пат Кичево-Гостивар, вчера во 14:00 часот на влез за село Бокојчани, С. С. (42) од село Србица, кичевско, управувајќи патничко возило „опел омега“ со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот. Тој се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Медицински центар Кичево, од каде бил префрлен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за понатамошно лекување. Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево.