Македонија
3. July 2017 - 15:13

Изгореа десет хектари шума во Кичевско

Околу осум хектари дабова и два хектара борова шума изгореа вчера во пожар над село Колибари, Кичевско.

Според МВР, пожарот избувнал во 14:10 часот, а бил изгаснат во 18 часот од екипи на ЦУК - Кичево, ТППЕ - Кичево, Шумското стопанство „Лопушник“ и жители на селото.

Увид е извршен од 19 до 20 часот.